Njohuri te pergjithshme

Author name: njohuri

agjenci marketingu dixhital

Cilat gjëra bën një agjenci e marketingut dixhital për të rritur një biznes?

Një biznes është aq i mirë sa tregtohet. Pavarësisht se sa të vlefshme janë produktet tuaja, nëse ato nuk janë mjaft të dukshme, është njësoj sikur të mos ekzistojnë. Prandaj, marketingu efektiv ka rëndësi po aq sa krijimi i biznesit. Një agjenci e marketingut dixhital ndihmon shumë në këtë drejtim pasi më shumë se 95% e biznesit në botë sot është online. Shumë njerëz nuk shqetësohen të lënë oraret e tyre të rregullta për të shkuar dhe për të parë disa produkte unike, sepse presin t’i gjejnë ato në internet. Shërbimet e marketingut dixhital bëjnë sa më poshtë për të krijuar një prani të fortë në internet për biznesin tuaj.

Cilat gjëra bën një agjenci e marketingut dixhital për të rritur një biznes? Read More »

Cilat janë përfitimet e përdorimit të AI Chatbots?

Korrespondenca e klientit duhet të jetë e shpejtë qoftë për marrëveshje, ekspozim apo mbështetje. Për më tepër, në rast se biznesi juaj nuk po përcjell përkushtim të qetë, klientët nuk do të qëndronin kurrë me të. Kjo është ajo ku chatbot-et e kontrolluara nga AI mund të bëjnë të ndihet prania e tyre pasi mund të mekanizojnë korrespondencën e klientit dhe të zgjerojnë ndihmën në mënyrë të mahnitshme. përfitimet e përdorimit të AI Chatbots

Cilat janë përfitimet e përdorimit të AI Chatbots? Read More »

Përfitimet e marketingut dixhital për biznesin

Nëse jeni duke bërë biznes dhe nuk e dini këtë. Ju jeni duke bërë biznes por biznesi nuk po rritet në treg, atëherë jeni duke u mërzitur shumë për këtë. Ju nuk jeni në gjendje ta shisni produktin tuaj siç duhet dhe produkti juaj po prishet ose po mbahet. Me anë të së cilës po mendoni se nëse unë mund t’ua tregoj produktin tim gjithnjë e më shumë njerëzve dhe ta shes atë me një zbritje, atëherë ju dëshironi të merrni një reklamë për këtë. Por ju nuk dini si të reklamoni dhe keni frikë se nuk do të kushtojë shumë para. Unë nuk kam para gjithsesi, kështu që dua t’ju them se doni të rritni biznesin tuaj. Edhe këtë përmes marketingut dixhital, ju keni menduar mirë dhe patjetër që mund ta rritni biznesin tuaj përmes marketingut dixhital. Për shkak të kësaj, audienca mund ta shohë lehtësisht produktin tuaj përmes platformave dixhitale.

Përfitimet e marketingut dixhital për biznesin Read More »

E ardhmja e marketingut dixhital në 2023

Kjo është koha e reklamimit të kompjuterizuar të marketingut dixhital. Me rritjen e blerjeve në internet, çdo dyqan kërkon një teknikë promovuese të bazuar në ueb për të kontaktuar trafikun dhe përdoruesit e tij. Nga shoqatat e mëdha te kompanitë dhe dyqanet private, të gjithë po shëtisin në hapësirën kryesore për të zhvilluar biznesin e tyre dhe pranuan shpërblimet e botës së bazuar në ueb në rritjen e gamës, marrëveshjeve dhe ndryshimeve të tyre. pasi dixhitalizimi rezulton të jetë gjithnjë e më standard, mënyra e paraqitjes së përparuar në Indi është premtuese për markat dhe organizatat. Na lejoni të bëjmë një zhytje më të thellë në të!

E ardhmja e marketingut dixhital në 2023 Read More »

Zhvillime të faqeve në internet “Responsive Website” – Pse i duhet biznesit tuaj një e tillë?

Kompania e dizajnimit dhe zhvillimit të faqes së internetit është e zënë me rrugën drejt zhvillimit të faqes. Zhvillimi i uebit është një nga ndërmarrjet me zhvillim më të shpejtë në kohën e tanishme. Për çdo biznes që duket në internet dhe duhet të mbetet në opozitë në të gjithë botën, atëherë uebsajti i domosdoshëm është shumë më tepër se tërheqës për të ekzekutuar kundërshtimin dhe për të rritur shitjet e shtuara. Aplikacionet në ueb kanë tre qëllime kryesore për të shitur një produkt, për të ndarë të dhëna të përgjithshme për një subjekt të caktuar dhe për të ndarë të dhëna për veten tuaj.

Zhvillime të faqeve në internet “Responsive Website” – Pse i duhet biznesit tuaj një e tillë? Read More »

Pse ju duhet të gjeni një kompani për zhvillimin e faqes së internetit në WordPress?

WordPress është një platformë që mund t’u përgjigjet nevojave të një shumëllojshmërie të gjerë biznesesh, kështu që nga ky këndvështrim, është një zgjidhje e shkëlqyer për pothuajse të gjithë. Edhe nëse mund të keni dëgjuar se është e lehtë për t’u përdorur WordPress dhe nuk është e komplikuar të krijoni një faqe interneti me ndihmën e tij, nuk rekomandohet të krijoni një faqe interneti për biznesin tuaj në këtë mënyrë. Pavarësisht se sa mirë synoni të jeni dhe sa punë dhe përpjekje jeni të gatshëm të bëni për këtë, nuk do të jeni në gjendje të zhvilloni një faqe interneti profesionale. Për këtë, ju nevojiten shërbime të zhvillimit të faqeve të WordPress- it të ofruara nga ekspertë, të cilët janë njerëz që dinë gjithçka rreth WordPress-it, si funksionon dhe çfarë mund të arrihet me ndihmën e tij. Në rast se keni nevojë për më shumë arsye për të filluar kërkimin e një kompanie për zhvillimin e faqeve në internet të WordPress, thjesht hidhini një sy më poshtë.

Pse ju duhet të gjeni një kompani për zhvillimin e faqes së internetit në WordPress? Read More »

Standardi i gjeneratës tjetër për shtëpitë inteligjente është shpjeguar

Pajisjet inteligjente tani mund të krijohen duke futur çipa kompjuteri në pothuajse çdo objekt. Ata quhen pajisje IoT dhe po revolucionarizojnë përvojën tonë të shtëpisë inteligjente si askush tjetër. Këto pajisje janë gjithmonë të lidhura me rrjetet tona shtëpiake, mund të mbledhin dhe shkëmbejnë të dhëna dhe gjithashtu mund të kryejnë detyra të caktuara në çdo moment të caktuar. Ndriçimi inteligjent, altoparlantët inteligjentë dhe madje edhe një makinë larëse me Wi-Fi janë të gjitha shembuj të veglave të IoT që mund t’i zotëroni tashmë.

Standardi i gjeneratës tjetër për shtëpitë inteligjente është shpjeguar Read More »

Përfitimet e marketingut dixhital për biznesin tuaj

Që nga adoptimi masiv i internetit, mënyra se si një markë tregton produktet dhe shërbimet e saj ka ndryshuar rrënjësisht. Me kanale të shumta komunikimi, markat janë në gjendje të mbledhin ROI të larta nga përpjekjet e tyre të marketingut. Megjithatë, marketingu dixhital nuk është çaji i të gjithëve. Ai përfshin ndarjen e vëmendjes tuaj në mënyrë të barabartë midis ngjarjeve të shumta të aktivizuara nga përdoruesit dhe mbajtjen e gjurmëve të ndërveprimeve të vazhdueshme dhe të kaluara që një perspektivë ose një drejtues ka pasur me biznesin. Kjo është arsyeja pse shumica e markave investojnë në tregtarë dixhitalë të aftë në fuqinë e tyre punëtore ose ia transferojnë dhimbjen ekspertëve të specializuar të marketingut dixhital.

Përfitimet e marketingut dixhital për biznesin tuaj Read More »

7 Platformat më të mira të Reklamimit Dixhital për Bizneset në 2022

Në vitin 2022 nuk është sekret që po jetojmë në një botë dixhitale ku sundon reklamimi dixhital . Shpenzimet e reklamave dixhitale në mbarë botën – duke përfshirë si desktopët, laptopët dhe pajisjet mobile – vlerësohet të qëndrojnë në 320 miliardë dollarë në vitin 2022. Kjo shifër do të rritet në kohët e ardhshme, duke arritur në 646 miliardë dollarë deri në vitin 2024. (Burimet: Statista & Zenith)

7 Platformat më të mira të Reklamimit Dixhital për Bizneset në 2022 Read More »